Portal internetowy polscydentysci.pl to nowo powstały serwis internetowy o szeroko pojętej tematyce stomatologicznej. Konstruowana w formie bloga strona porusza problemy dotykające higieny jamy ustnej, ortodoncji, implantologii, protetyki, nowo stosowanych materiałów i technik dentystycznych. Docelowo będzie również publikować informacje o aktualnych szkoleniach dla higienistek oraz dentystów.

Problemy stomatologiczne – zmora współczesności

Mawia się coraz częściej, że z racji postępu cywilizacyjnego i powodowanych nim schorzeń, poza dietetykami i okulistami to właśnie lekarze dentyści są trzecią grupą w branży medycznej, w której zapotrzebowanie na usługi specjalistyczne nigdy nie ustanie. Problemy z próchnicą, ubytkami już od najmłodszych lat, długotrwałym leczeniem i uporczywym bólem – kto z nas tego nie zna? Być może właśnie z tych powodów pomysłodawcy serwisu uznali, że portal dentystyczny szeroko dotykający specjalistycznej tematyki będzie cieszył się sporą uwagą czytelników.

Pierwsze wpisy na blogu pojawiły się w połowie sierpnia 2022 roku. Dzięki przejrzystemu układowi treści, portal dentystyczny stanowi wsparcie nie tylko dla stomatologów oraz asystentek stomatologicznych. Również pacjenci szybko wyszukają w nim odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Logiczna budowa bloga i popularne tematy wyróżnione tagami ułatwiają przeglądanie zapisów na stronie.

Portal stomatologiczny nie tylko dla specjalistów

Pacjent na stronie zapozna się między innymi z informacjami na temat skąd biorą się brodawki na języku i jak je leczyć. Odnajdzie tu również informacje dotyczące postępowania w razie bólu oraz odpowiedzi na pytania o refundację niektórych usług stomatologicznych, takich jak usuwanie ósemek czy wykonanie protezy. Nie brak również porad na temat jak radzić sobie z bólem dziąseł.

Strona polscydentysci.pl to również pomoc w nauce dla studentów stomatologii. Treści publikowane na stronie jasno objaśniają działanie endometru podczas leczenia kanałowego oraz sam przebieg leczenia, zalety zdjęć panoramicznych w diagnostyce a także tematy związane bezpośrednio ze współpracą na linii pacjent – lekarz.

Portal stomatologiczny prezentuje najświeższe odkrycia w dziedzinie stomatologii, nie stroniąc także od opisywania istotnych minusów już funkcjonujących rozwiązań. Obiektywne podejście do tematu sprawia, że portal już zdobywa sobie grono stałych czytelników. Czytelny podział na kategorie, intuicyjna wyszukiwarka i newsy pisane rzeczowym chociaż przystępnym dla wszystkich językiem sprawiają, że strona polscydentysci.pl jest bardzo dobrym narzędziem informacyjnym zarówno dla osób związanych z branżą dentystyczną, jak i dla pacjentów, którzy chcą zwyczajnie poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętej stomatologii.