Jazda na szybkim jednośladzie to uczucie wolności. Motocykl to z pewnością wygodny środek transportu, ale niestety może być również groźny. Szybkie przyspieszenie, możliwa duża prędkość do osiągnięcia i stosunkowo niewielkie rozmiary w porównaniu z innymi pojazdami w ruchu drogowym czynią go dość niebezpiecznym. Dla fanów dwukołowych maszyn poleca się akcesoria, które zwiększą bezpieczeństwo użytkownika. W tym przypadku nieoceniony może okazać się kask motocyklowy HJC RPHA 70, który ochroni głowę podczas wielu incydentów drogowych.

Czy wybór kasku ma znaczenie?

Na rynku można spotkać różne rodzaje kasków. Ich wybór i odpowiednie dopasowanie do użytkownika ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa w podróży. Bardzo ważne jest, aby wybrać kask integralny, który chroni nie tylko czaszkę, ale również część szczękową. W tym przypadku doskonałym wyborem jest kask motocyklowy HJC RPHA 70, którego specjalny kształt zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy amatorskiej i profesjonalnej na torach. Istotne jest także dobranie prawidłowego rozmiaru. Zbyt mały lub zbyt duży nie spełnia swojej funkcji w należyty sposób i może prowadzić do poważnych uszkodzeń ciała w razie wypadku. Osoby, które noszą okulary powinny wybrać kask, którego konstrukcja umożliwia jazdę w okularach.

Dodatkowe cechy bezpiecznego kasku

W zależności od przeznaczenia kasku, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe cechy, które zwiększają bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Zarówno nocne jak i dzienne przejażdżki cechują się czynnikami, które mogą powodować ograniczenie widoczności. W dzień jest to rażące światło słoneczne, nocą – mniejsze i ciemniejsze pole widzenia. Dlatego też warto zadbać o to, aby wybierany kask posiadał specjalne blendy. Kask motocyklowy HJC RPHA 70 posiada taką opuszczaną przesłonę, która chroni twarz motocyklisty przed niekorzystnymi warunkami na drodze – również deszczem.

Elementy odblaskowe to kolejny czynnik, który zwiększa bezpieczeństwo na drodze – zwłaszcza nocą. Na uwagę zasługuje również mechanizm rozpinania kasku. Szczególne znaczenie ma on podczas ewentualnego wypadku. Nieskomplikowany system wyjmowania poduszek policzkowych umożliwia szybkie i bezproblemowe ściągnięcie kasku w razie potrzeby.

Twardy i solidny kask

Wyższe bezpieczeństwo zapewni trwałość kasku. Wykonany z sześciu warstw kask motocyklowy HJC RPHA 70 to wysoka wytrzymałość na uderzenia i uszkodzenia. Skorupa z mieszanek włókien węglowych i szklanych zapewnia ochronę i dużą odporność mechaniczną. Dzięki temu jazda na motocyklu dostarczy należycie zabezpieczonej adrenaliny.