O auto detailingu słyszy się coraz więcej. Z takiej usługi korzystają zarówno właściciele wieloletnich pojazdów, jak i kilkuletnich. Sprawdź, na czym to polega i czy warto skorzystać z auto detailingu!

Co to auto detailing?

Auto detailing to profesjonalny proces, który ma na celu doprowadzenie samochodu do stanu jak najbliższego fabrycznemu. Obejmuje zarówno sprzątanie pojazdu, jak i szeroko pojęte samochodowe SPA.

Po takiej usłudze, pojazd prezentuje się niemalże jak nowy! Jest odświeżony, czysty i pięknie pachnie. W ostatnim czasie tego typu usługi wykonuje się zarówno na samochodach, jak i motocyklach oraz innych pojazdach. Choć z pozoru może to się wydawać łatwą do wykonania usługą, tak naprawdę wymaga on odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i sprzętu. Nawet najmniejszy błąd może doprowadzić np. do uszkodzenia powierzchni.

Jak wygląda auto detailing? Krok po kroku

Auto detailing najczęściej rozpoczyna się od oględzin pojazdu. Specjalista sprawdza, co wymaga poprawy, a także konsultuje te kwestie z klientem. Dopiero po zaakceptowaniu prac, rozpoczyna je.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie do mycia oraz samo mycie pojazdu z zewnątrz. Stosowany sprzęt i środki zależą w dużej mierze od stanu pojazdu. Usuwa się wszelkie naloty, owady, osady, żywicę i wiele, wiele innych zanieczyszczeń. W następnej kolejności najczęściej czyszczone jest wnętrze pojazdu. Usuwa się zarówno widoczne zanieczyszczenia, jak i te, które przez miesiące użytkowania zdążyły wsiąknąć w tapicerkę.

Auto detailing obejmuje również korektę i zabezpieczenie lakieru. Uzupełnia się ewentualne odpryski, a także wygładza i poleruje karoserię. Zabezpieczeniu można poddać także takie elementy jak reflektory, czy lampy.

Czy warto zdecydować się na usługę auto detailingu?

Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z auto detailingu? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak! Taka usługa nie tylko sprawi, że Twój pojazd będzie prezentować się lepiej. Pozwoli również wydłużyć żywotność auta i zapobiec wszelkim uszkodzeniom. Korzyści wynikających z auto detailingu jest naprawdę wiele, zatem również Ty powinieneś rozważyć skorzystanie z tej usługi.

Pamiętaj, że promienie słoneczne, korozja, sypkie podłoże – wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na trwałość powłoki lakierniczej. Jeśli chcesz, by samochód służył Ci przez możliwie jak najdłuższy czas i przy tym dobrze się prezentował – powinieneś o niego dbać. Skorzystanie z usługi auto detailingu jest jednym ze sposobów, które Ci to umożliwią.

Więcej informacji na stronie https://e-lakiernik.net