Tradycyjne zawieszenia wykorzystujące sprężyny śrubowe są dość proste ale mają kilka wad. Przede wszystkim jest różnica prześwitu, kiedy w samochodzie siedzi tylko kierowca, a w takim w którym każde miejsce jest zajęte. Druga zasadnicza wada to komfort z jazdy. Na naszych polskich drogach twarde zawieszenie jakim jest zawieszenie tradycyjne potrafi spowodować, że żołądek podejdzie nam do gardła.

Z pomocą przychodzi zawieszenie pneumatyczne, niestety z powodu dużych gabarytów stosowane jest w dużych i drogich samochodach. Przeważnie są to SUV-y. Każdy użytkownik pneumatycznego rozwiązania przyzna, że trudno o większy komfort z jazdy. Niestety jak dobrze wiemy, amortyzatory i zawieszenie to bardzo wielka szansa na ogrom wszelakich usterek. Koszty nie są małe biorąc pod uwagę jak małe części wymieniamy. Czasem jednak są to całe sprężyny więc koszt jest adekwatny do gabarytów. Podzespoły pneumatyczne to kolejne źródło usterek. gumy tracą szczelność, pojawiają się również wycieki powietrza na łączeniach przewodów.

Pompa zawieszenia Mercedes W164

Pompa zawieszenia Mercedes W164Użytkownicy Mercedesa mogą coś na ten temat powiedzieć. Pompa zawieszenia w Mercedesie W164 to jeden z podzespołów w tym samochodzie który nagminnie ulega zniszczeniu i potrzebuje naprawy. W Mercedesie W164 zawieszenie jest oczywiście pneumatyczne. Komfort z jazdy jest najwyższy jaki możemy sobie wymarzyć na naszych drogach. Niestety koszty usterek pompy czy innych podzespołów układu pneumatycznego to koszty rzędu kilku tysięcy złotych.

Na forach o Mercedesie W164 opinie są różne, niestety większość osób wychodzi z założenia, że model ten dostał pompy zawieszenia które wyszły spod felernej igły jak się to mówi. Chodzą głosy użytkowników tych samochodów, że to koncern Mercedes jest odpowiedzialny za te pompy. Pamiętamy jednak jaka była sytuacja z Volkswagenami z silnikami 2.0TDI, auta z takimi silnikami były używane bardzo często do prac, dlatego ich przebiegi rosły w bardzo szybkim tempie. Co za tym idzie silniki uległy awarii nie raz. Myślę, że również w tych Mercedesach może być problem stojący po stronie eksploatowania samochodu, aniżeli problem ze strony samego koncernu.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://sklep-airmatic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj