Ford części. Oryginały czy tanie zamienniki?

Prawda – każde auto ulega awariom. Naprawy i konserwacja są zatem czymś powszechnym i w gruncie rzeczy nie ma od tego ucieczki. Maszyny Ford Motor Company nie są wyjątkiem. Wszyscy właściciele tych pojazdów muszą zmierzyć się z wydatkiem, często dość sporym. Czy opłaca się kupić oryginalne części do forda? A może lepsze okażą się tanie zamienniki? Zastanówmy się nad tym przez chwilę.

Pozorne oszczędzanie

Prawie każdy kierowca szuka jakichś sposobów, aby obniżyć koszty naprawy samochodu. W związku z tym podczas wyboru komponentów kieruje się przede wszystkim ceną. Jakość jest rzeczą drugorzędną. To poważny błąd. Dlaczego?

Kupując możliwie najtańsze części do Forda, trzeba będzie to zrobić ponownie… i to w bardzo krótkim odstępie czasu. Otóż bardzo niskie ceny często oznaczają gorsze materiały i słabszą konstrukcję danego urządzenia. W rezultacie ma ono relatywnie krótki okres wytrzymałości. Jest to więc oszczędność pozorna, ponieważ tak czy siak wracamy do warsztatu i ponownie płacimy za części, jak i usługę mechanika.

Oryginalne części i wysokiej jakości zamienniki do Forda mogą mieć nieco mniej atrakcyjne ceny, ale za to będą bardziej skuteczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne lub działanie warunków atmosferycznych. Ważne jest również idealne dopasowanie komponentu do konkretnego modelu auta albo podzespołu. Choćby z tego względu warto odwiedzić takie strony jak autoczescizielonki.pl/auto/ford, gdzie można odnaleźć części Ford poprzez precyzyjną wyszukiwarkę modeli, ich roczników i parametrów silnika na przykład. To ważne, aby zapewnić sobie pełną kompatybilność z całą konstrukcją pojazdu. Dzięki temu osiąga się gwarancję niezawodności na dłuższy czas, a tym samym realną oszczędność podczas naprawy samochodu.

Ile kosztują oryginalne części do Forda?

To oczywiście zależy. Jednak te amerykańskie samochody są niezwykle popularne i niemal wszechobecne, również w Polsce. Oznacza to, że w przypadku produkcji samochodów marki Ford, części oryginalne oraz zamienniki z wyższej półki są wytwarzane w dużych ilościach. Ich dostępność nie jest wielkim problemem, a więc i ceny mogą być przez to bardziej przyjazne kierowcom. Mowa tu oczywiście o modelach powszechnych jak Focus albo Mondeo. Ford Mustang czy sprowadzane z USA pickupy to już inna para kaloszy. W każdym razie zachęcamy do odwiedzin serwisu autoczescizielonki.pl/auto/ford, gdzie w prosty sposób można sprawdzić ceny i dostępność wielu komponentów do samochodów Ford Motor Company.