Nie od dziś wiadomo, że nie trzeba być właścicielem auta, by nim jeździć, także w dłuższym okresie czasu. Wynajem samochodu jest dziś coraz popularniejszą formą nabywania prawa do użytkowania samochodu, zarówno nowego jak i używanego. Dziś klient może wybierać z szerokiego zakresu marek i modeli, dostosowując wybór do aktualnej potrzeby i zasobności swojego portfela. Przy wynajmie krótkoterminowym jedynymi dokumentami, które musi okazać, są: prawo jazdy i dowód osobisty (lub paszport). Niektóre wypożyczalnie wymagają też posiadania karty kredytowej, ale nie jest to powszechna praktyka. Krótkoterminowy wynajem samochodów Gdańsk zapewnia poprzez kilkanaście wypożyczalni, operujących w różnych częściach miasta.

Wynajem na dłużej

Gdy klient zdecyduje się wynająć auto na rok lub dłużej, korzystając z oferty abonamentowej, wówczas oprócz prawa jazdy i dokumentu tożsamości zwykle wymagane jest od niego także oświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta bankowego, na które wpływa jego wynagrodzenie, z okresu kilku ostatnich miesięcy. Zdarza się też, że wypożyczalnia oczekuje przekazania przez klienta kopii umowy o pracę z oznaczoną wysokością otrzymywanego wynagrodzenia oraz podpisania oświadczeń o weryfikacji dowodu osobistego i prawa jazdy. Gdy w warunkach najmu przewidziana jest opłata wstępna, wówczas klient zobowiązany jest do przekazania potwierdzenia jej uiszczenia.

Umowa najmu długoterminowego

W przypadku najmu długoterminowego spisywana jest umowa, w której oprócz danych adresowych i kontaktowych, modelu i wyposażenia wynajmowanego auta, wskazane są również wszystkie warunki najmu, ograniczenia dotyczące wykorzystania auta w kraju lub zagranicą, warunki ubezpieczenia, a także wysokość i forma płatności. Umowę podpisuje się w biurze, choć zwykle jest też możliwość przyjazdu przedstawiciela podmiotu wynajmującego do klienta i podpisania umowy w miejscu zamieszkania lub w dowolnym innym miejscu, wskazanym przez klienta. Podpisywana umowa zawiera też oświadczenie klienta wskazujące czy wynajmowane auto będzie wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here