Reflektory samochodowe z upływem czasu matowieją. To normalne zjawisko spowodowane przez drobne zanieczyszczenia, w tym piasek, który uderza o ich powierzchnię. Wpływa na to także promieniowanie UV i pozostałe warunki atmosferyczne. Wraz z ich matowieniem pogarsza się jakoś emitowanego przez nie światła. Innymi słowy — lampy świecą słabiej. Można jednak przywrócić im dobry stan, poddając je regeneracji. Na czym polega regeneracja lamp? Jak ją wykonać? Podpowiadamy.

Czym jest regeneracja reflektorów?

Regeneracja reflektorów polega na szlifowaniu ich powierzchni, a dokładnie zewnętrznej części kloszy. Chociaż warto nadmienić, że często już samo ich dokładne umycie przynosi znaczną porpawę widzenia. Jeśli zaś chodzi o samą regenerację, to odbywa się ona z udziałem wodnego papieru ściernego i polerki, a cały proces ma przywrócić im pierwotny błysk.

Jak wygląda polerowanie lamp?

Polerowanie lamp samochodowych ma za zadanie poprawić widoczność drogi, zwłaszcza w nocy. Zmatowiałe reflektory odzyskają swój blask, jeśli wykonasz te poniższe kroki.

  1. Zdemontuj reflektory z auta.
  2. Umyj reflektory z zewnątrz z pomocą ściereczki zwilżonej w letniej wodzie z płynem do naczyń.
  3. Zdemontuj odbłyśnik i odtłuść go, a następnie nałóż powłokę metalizującą.
  4. Zakonserwuj elementy mechaniczne reflektora.
  5. Wypoleruj powierzchnię klosza przy użyciu papieru ściernego, a następnie polerki.
  6. Zamontuj odbłyśnik, złóż lampę i zamontuj ponownie w aucie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pomimo stosowania się do powyższych zasad, to zadanie wcale nie musi pójść gładko, zwłaszcza jeśli nawet nigdy nie demontowałeś lamp. Dlatego zdecydowanie lepiej jest powierzyć regenerację reflektorów osobom z doświadczeniem, którzy nie jedne stare lampy już polerowali. Zwłaszcza, że nie każde klosze da się łatwo zdemontować, czasem są klejone i potrzebne są specjalne narzędzia.

Gdzie wykonać polerowanie reflektorów?

Być może się zdziwisz, ale regenerację lamp samochodowych możesz zlecić zdalnie. O ile tylko wymontujesz z auta przednie lampy, możesz przesłać je do firmy, która zajmie się ich renowacją, a po skończonej pracy, odeśle je z powrotem do Ciebie. To wygodny sposób usługi regeneracji reflektorów, jaki oferuje, chociażby vroomer.pl

Korzyści z regeneracji lamp

Warto rozważyć regenerację reflektorów zawsze wtedy, gdy zauważysz spadek jakości światła w czasie wieczornej jazdy. Zresztą, być może nie zdajesz sobie sprawy, że stwarzasz wówczas niebezpieczeństwo dla pozostałych użytkowników drogi, dla których jesteś mniej widoczny. Renowacja reflektorów to skuteczny sposób, aby to zmienić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]