Wielu polskich kierowców z powodu złapania tzw. kapcia jest zmuszona do zmiany koła w samochodzie. Jeżeli czujemy, że przebiła nam się opona, powinniśmy znaleźć odpowiednie miejsce do postoju. Na przebitej oponie można jeszcze przejechać jeszcze niewielką odległość, więc wykorzystajmy to na znalezienie odpowiedniego miejsca na zmianę opony.

Wymiana koła w samochodzie

Do wymiany koła w samochodzie w najczęstszym wypadku wystarczy nam jedynie koło zapasowe, lewarek oraz klucz do kół. W przypadku kiedy wymieniamy koło na ruchliwej drodze, to warto założyć kamizelkę odblaskową i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Dla własnej wygody możemy też założyć rękawice ochronne i latarkę czołową. Koła należy też zablokować klinami.

W pierwszej kolejności powinniśmy poluzować śruby mocujące koło, następnie podnieść auto na lewarku. Po podniesieniu auta odkręcamy wcześniej poluzowane śruby, ściągamy uszkodzone koło i wstawiamy na jego miejsce zapasowe. Dokręcamy śruby mocujące na krzyż i opuszczamy auto. Chowamy uszkodzoną oponę do bagażnika i możemy cieszyć się dalszą jazdą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj