Marka Volkswagen AG od 2002 roku produkuje model który jest olbrzymim, luksusowym suvem. Model ten nazywa się VW Touareg – opis modelu znajdziemy poniżej.

Volkswagen Touareg czeka na premierę już trzeciej generacji produkcyjnej. Pokazuje to jak bardzo pożądanym samochodem jest niemiecki kolos. Produkowany jest w tej samej fabryce co Audi Q7 i Porsche Cayenne i dzieli z tymi samochodami wiele podzespołów. Nazwa Touareg pochodzi od nazwy ludu zamieszkującego część obszarów Sahary; lud ten nosi nazwę Touaregowie.

VW Touareg – Zawieszenie pneumatyczne

Sprężarka zawieszenia Volkswagen TouaregW samochodzie VW Touareg zastosowane jest zawieszenie pneumatyczne, opinie klientów od samego początku były bardzo przychylne i wyrażały ogromne zadowolenie z wygody jaką dostarcza. Pneumatyczne zawieszenie miało jeszcze jedną wiodącą zaletę… Możliwość jego regulacji, dzięki której można w dowolnej chwili zjechać z asfaltu na bardziej piaszczystą drogą – do czego nawiązuje wyjaśniona wyżej geneza nazwy samochodu. Zawieszenie świetnie pokonuje małe nierówności, krawężniki nie są dla niego absolutnie żadnym problemem, a jednocześnie w trybie „sport” usztywnia się dzięki czemu VW Touareg jest bardzo responsywnym samochodem. Wygodne fotele, olbrzymie koła, bardzo bogate wyposażenie, przestronny i foremny bagażnik do którego nie tylko zmieścimy zakupy, ale i spakujemy małą drużynę piłkarską na mecz, albo rodzinę na wakacje. To wszystko oczywiście kosztuje odpowiednie pieniądze, ale z pewnością przydaje się na co dzień, dzięki czemu Volkswagen wraz z modelem Touareg odniósł ponadczasowy sukces.

VW Touareg – Wyposażenie

Pod maską tego samochodu spotkamy silniki benzynowe i wysokoprężne których moc pozwala na ciągnięcie przyczepy o dopuszczalnej masie do trzech i pół tony. Na wyposażeniu najczęściej znajduje się automatyczna skrzynia biegów. Równie często spotkamy także adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie, które reguluje się samoczynnie, bez jakiejkolwiek ingerencji kierowcy. Co dało jeszcze większą wygodę i uniwersalność zastosowania dla tego samochodu.

Wewnątrz w zależności od wersji wyposażenia i indywidualnej konfiguracji możemy znaleźć skórzaną tapicerkę, drewno na desce rozdzielczej i boczkach drzwi, mnóstwo schowków i uchwytów na napoje, podgrzewane fotele, ogrzewanie postojowe webasto, czy też automatyczną klimatyzacją. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa mnóstwo systemów wspomagania kierowcy od tempomatu (który może być adaptacyjny) przez kontrolery toru jazdy, systemy ostrzegające o niechcianej zmianie pasa ruchu, systemy wykrywania przeszkód na drodze, aż po systemy pośrednio zapobiegające kolizjom i jej skutkom. Samochód jest bardzo bezpieczny, i to jak widać nie tylko ze względu na swoją wielkość i masę.

Zużycie paliwa zależy oczywiście od jednostki napędzającej pojazd, a tych jest sporo, jednak w żadnej spalanie nie jest na przerażającym poziomie, biorąc oczywiście pod uwagę ciężar tego olbrzyma. Parametr ten waha się w przedziale od dziesięciu do szesnastu litrów, oczywiście prze agresywnym trybie jazdy potrafi wzrosnąć.

Podsumowując opinie użytkowników o tym modelu, to z pewnością jest on godny polecenia.

Zdjęcie pochodzi ze strony sklep-airmatic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj