Offroad zyskuje coraz większe grono zwolenników w naszym kraju. Podróżowanie samochodami z napędem na cztery koła przez błotne bezdroża staje się weekendowym hobby wielu Polaków. Trzeba tu jednak jasno powiedzieć, że posiadanie SUV-a czy crossovera nie pozwoli nam na ekstremalne podróże po trudnym terenie. Niezbędne będzie prawdziwe auto terenowe, specjalnie przystosowane do tego typu jazdy. Niezbędne będzie także odpowiednie wyposażenie takiego samochodu aby bez obaw można było wyruszać na weekendowe wycieczki po bezdrożach. W co powinien być wyposażony każdy terenowy samochód?

Lina do Offroad

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu terenowego powinna być bez wątpienia mocna lina. Stanowi ona nieocenioną pomoc dla kierowcy w razie gdy auto utknie w błocie. Przyjęło się, że minimalna długość takiej liny to 3 metry przy wytrzymałości kilkunastu ton. O wiele lepszym pomysłem jest jednak zakup liny dłuższej, nawet 9 metrowej. Koszt to minimum kilkadziesiąt złotych.

Górny chwyt powietrza

Niezbędne wyposażenie samochodu terenowegoIntensywnie użytkując nasze auto w terenie musimy uważać aby do silnika nie dostała się woda. Wprawdzie samochody terenowe są tak skonstruowane aby były maksymalnie odporne na obecność wody, jednak czasami przydaje się mimo to specjalny górny chwyt powietrza, który pozwoli na głębsze zanurzanie się samochodu w wodzie.

Trapy ratunkowe

Trapy stanowią niezbędne akcesorium w razie zakopania się naszego samochodu w śniegu czy w piasku. Jeśli zakopiemy się i dalsza jazda samochodem będzie niemożliwa będziemy musieli lekko podkopać koła oraz podłożyć trapy aby ułatwić wyjazd z ciężkiego terenu. Są to jednak dość drogie akcesoria. Ich ceny mogą sięgnąć nawet 1,5 tysiąca złotych.

Dodatkowe oświetlenie samochodu terenowego

W przypadku samochodów terenowych przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie niezbędne będzie także dodatkowe oświetlenie. Tradycyjne reflektory mogą się okazać niewystarczające w niektórych warunkach. Dobrze jest więc zamontować dodatkowe oświetlenie z tyłu lub z boku pojazdy oraz halogeny umieszczone na przykład na dachu.

Bagażnik dachowy

Równie istotny jest odpowiedni bagażnik dachowy, na którym będzie można bezpiecznie przewozić niezbędny bagaż oraz który będzie łatwy i szybki w montażu i demontażu. Doskonale sprawdzi się tutaj chociażby Bagażnik Dachowy Toyota Land Cruiser ułatwiający dalekie podróże samochodem terenowym poprzez wygodne i bezpieczne przewożenie bagażu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

1 KOMENTARZ

  1. offroad bez przygotowania może skończyć się niezłym stresem, zabranie sprzętu, który jest wymieniony w artykule to niezbędnik, osobiście dodam, że nie ma co oszczędzać na linie do holowania, często się przyda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here