Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel powinno się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze zależy od optymalnej ilości godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda rowerem.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

9 krok

Zawsze należy mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań z powodu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj