Auto osobowe jest bardzo popularnym środkiem transportu. Mogą użytkować go osoby fizyczne prywatnie w celu zaspokajania swoich bieżących potrzeb bądź mogą z niego korzystać firmy w celach biznesowych. Zastanawiając się, jaką formę finansowania wybrać, warto zapoznać się z ofertą na rynku. Auto można zakupić na kredyt, wziąć w leasing, bądź zdecydować się na wynajem długoterminowy. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami finansowania samochodu oraz co będzie lepsze?

Co zamiast leasingu? Sprawdźmy różnice

Podstawowy środek transportu, jakim jest samochód osobowy, może okazać się koniecznością, zwłaszcza kiedy prowadzimy działalność. Mnóstwo spraw firmowych wymaga przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, chociażby w celu pozyskania nowych kontrahentów, czy dowiezienia dokumentów. Posiadanie auta ułatwia te wszystkie czynności i umożliwia na zwiększenie zasięgu firmy. Decydując się na leasing, warto wspomnieć, jakie są jego zasady. Dokonując comiesięcznej raty za pojazd, klient spłaca jego całą wartość, pomijając niewielki odsetek wynoszący 1%-10%. Na koniec umowy klient wykupuje auto za tę wartość. Leasing jednocześnie zobowiązuje do samodzielnego serwisowania auta, dokonywania wszelkich napraw i przeglądów. Tym samym na koniec umowy nie odbywa się rozliczenie przebiegu. Ratę można wpisać jako koszt uzyskania przychodu – jest to cecha istniejąca zarówno podczas leasingu, jak i wynajmu długoterminowego. Przyglądając się bliżej wynajmowi długoterminowemu, dostrzeżemy pewną różnicę. Rata obejmuje wszelkie koszty naprawy i serwisu, a na koniec umowy odbywa się rozliczenie przebiegu. Nie mamy możliwości natomiast wykupu samochodu na własność. Podczas wynajmu mamy zapewnione ubezpieczenie, wymianę opon oraz samochód zastępczy, co nie oferuje leasing.

Profesjonalne wypożyczalnie w Warszawie – gdzie dokonać wynajmu długoterminowego samochodu?

Po porównaniu zalet i wad obydwu możliwości finansowania auta możemy jasno stwierdzić, że lepszą opcją okazuje się wynajem długoterminowy, niż leasing (oczywiście, jeżeli nie zależy nam na odkupie auta na własność po ustaniu umowy). Przemawia za tym fakt, iż w cenie raty mamy zapewniony pakiet ochronny, ubezpieczenie i serwis, oraz auto zastępcze, które bardzo może się przydać (zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie). Jeżeli interesuje nas wynajem samochodów Warszawa stoi otworem. W stolicy, albowiem znajdują się renomowane wypożyczalnie, które gwarantują klientom wysoką jakość obsługi. Wynajem samochodów Warszawa oferuje bardzo profesjonalny, dopasowany do potrzeb klienta i spełniający wszelkie niezbędne normy. Szeroki wybór samochodów, obowiązkowe pakiety ochronne i pomoc doradcy to tylko kilka z zalet wypożyczalni, która znajduje się w Warszawie. Kompleksowe usługi gwarantują dopełnienie wszelkich formalności, a doświadczeni pracownicy bez problemu pomogą w dokonaniu wyboru, który będzie dla klienta najbardziej właściwy. Wynajem długoterminowy z pewnością się opłaca, a samochód jako niezbędny środek transportu umożliwi nam wykonywanie codziennych spraw bez jakichkolwiek barier komunikacyjnych.