Nie możemy zapomnieć o tym żeby przygotować samochód do zimy. Skupiamy się na akumulatorze czy wymianie filtrów paliwa, ale nie myślimy o lakierze, a to on bardzo nocna ucierpi. Niestety, ale to właśnie tak wygląda, dlatego trzeba będzie zastanowić się nad tym jak przygotować lakier i elementy plastikowe do zimy.

Przygotowanie auta do zimy - jakie środki wybrać?Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie markowe wosku albo powłoki ceramicznej. Lakier w samochodzie będzie wtedy bardziej odporny na zabrudzenia, ale również będzie odporny na chemię, którą są posypywane zasypane śniegiem drogi. Niestety, ale ta chemia niszczy nasze lakiery, dlatego im lepiej będziemy mogli je zabezpieczyć tym lepiej dla wyglądu całego samochodu. Na jesień można wykonać takie zabezpieczenie i będziemy mieć problem z głowy. Zimą często mamy problemy z uszczelkami w drzwiach, a wystarczy je natłuścić specjalny środkiem i ten problem nie będzie występował. Jeśli tego nie zrobimy, a spadnie deszcz i zamarznie to wejście do samochodu będzie bardzo utrudniane, a często może okazać się, że wyrwiemy i zniszczymy uszczelka, a to spory koszt. Na pewno bardziej opłaca nam się zastosować specjalny środek.

Co jeszcze warto zrobić przed zimą?

Co jeszcze warto zrobić przed zimą?Skoro mamy zabezpieczony lakier i uszczelki to, co trzeba jeszcze zrobić? Przydałoby się zadbać o widoczność i wtedy najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie zastosowanie tak zwanej niewidzialnej wycieraczki. Wystarczy preparat rozprowadzić na szybkie, poczekać aż stwardnieje i wetrzeć go w szybę. To zajmuje niewiele czasu, a można naprawdę poprawić sobie widoczność, a na tym nam zależy. Im lepiej wykonamy prace przy przygotowaniu samochodu tym lepsze będą z tego efekty i zima nie spowoduje nam dużej ilości szkód. Dużo więcej informacji o tym jak przygotować samochód do zimy można będzie znaleźć na stronie https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-przygotowac-auto-do-zimy-wlasciwa-pielegnacja-i-konserwacja. Musimy jak najlepiej przygotować swój samochód, bo wtedy wytrzyma lakier i inne elementy dłużej, a na tym nam zależy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here