Model DAF XF ma świetny wygląd, który wyróżnia go na tle innych ciężarówek. Kierowca korzystający z XF ma zapewnione niezwykle komfortowe warunki zarówno podczas jazdy, jak i postojów. Dzięki temu pojazd idealnie nadaje się nawet na najdłuższe trasy, szczególnie że dochodzi do tego niezawodność i wysoka wydajność.

  1. Wyjątkowo niskie zużycie paliwa w ciężarówkach DAF XF
  2. Czym wyróżnia się seria DAF XF?
  3. Na czym polegają optymalizowane układy napędowe?

Z istotnych zalet modelu XF warto wymienić przede wszystkim możliwość obniżenia kosztów związanych z eksploatacją. Ciężarówka ma najniższe zużycie paliwa ze wszystkich pojazdów w tej klasie. Kolejną zaletą jest bardzo duża ładowność oraz starannie przemyślana ładowność. Trudno więc znaleźć obecnie lepszy pojazd ciężarowy. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem DAF XF, poniżej znajdziesz najważniejsze dane techniczne oraz informacje o spalaniu.

Wyjątkowo niskie zużycie paliwa w ciężarówkach DAF XF

Najniższe zużycie paliwa ze wszystkich aut w tej klasie wynika z tego, że nowy ciągnik siodłowy wykorzystuje wiele innowacyjnych rozwiązań. Część z nich dotyczy aerodynamiki pojazdu oraz zastosowania wydajniejszych podzespołów. Przełożyło się to nawet na obniżenie zużycia paliwa aż o 7%! W przypadku firm, w których ciężarówki każdego dnia pokonują setki kilometrów, oznacza to ogromne oszczędności w skali roku.

Dane techniczne i spalanie nowego DAF XF

Czym wyróżnia się seria DAF XF?

Model DAF XF to jednak nie tylko większy komfort kierowcy, możliwość wybrania dowolnej zabudowy, czy bardziej efektywny transport. Ciężarówka ma aż 100 kilogramów dodatkowej ładowności. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technologii, podczas przejazdu pojazdu poziom hałasu utrzymuje się poniżej 71 dB(A). Dużym udogodnieniem dla firm wykorzystujących floty pojazdów ciężarowych jest nowoczesny system zarządzania flotą DAF Connect. Używając go regularnie, można łatwo zwiększyć wydajność transportu.

Na czym polegają optymalizowane układy napędowe?

Producent modelu XF podkreśla zoptymalizowane układy napędowe, co oznacza między innymi wyższy moment obrotowy, który jest dostępny już przy niższych obrotach silnika. Zastosowano też na nowo zaprojektowane tylne osie, co pozwoliło zwiększyć sprawność. Kierowcy, którzy będą prowadzili DAF XF na długich trasach, na pewno będą zadowoleni z wyposażenia. Wysokie standardy, które producent od lat stosuje w swoich pojazdach, sprawiają, że w tej klasie nie ma innego auta, które mogłoby konkurować z modelem XF. Zakup przyniesie więc korzyści nie tylko firmie, ale też przełoży się na większą wygodę kierowcy.