Azjatyckich samochodów nikomu dziś nie trzeba przedstawiać. Cechuje je perfekcjonizm, niezawodność, design i stałe udoskonalanie. Samochody produkowane przez azjatyckie koncerny zawsze chcą lepiej, dalej i więcej. Chcą być eko, chcą być tym, o czym marzymy i co nam jest potrzebne. W ideę tę wpisuje się marka Hyundai, która zawładnęła światem motoryzacji. Jaka jest jej historia?

Początki marki Hyundai

Hyundai to marka, która na europejski rynek wkroczyła stosunkowo niedawno. Ten południowokoreański producent może jednak pochwalić się długą historią. Sięga ona 1947 roku. Wtedy to powstaje firma Hyundai Engineering and Construction. Założona została ona przez Chung Ju-Younga. Co ciekawe przedsiębiorstwo wcale nie zajmowało się produkcją samochodów, ale budownictwem. Przez wiele lat należało do największych firm budowlanych w Korei Południowej. Hyundai z branżą motoryzacyjną związał się dopiero w latach 60 XX wieku, a dokładnie w 1967 roku, kiedy z koncernu Hyundai Group, wyodrębniona została spółka Hyundai Motor Company. Warto tu jednak zaznaczyć, że Hyundai początkowo wcale nie miał produkować samochodów, a maszyny i pojazdy budowlane. Plany zmieniono, gdy okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na budowę aut osobowych. Na początku marka produkowała jedynie auta na licencji. Pierwszym autem Hyundai był model Cortina.

Na pierwszy samodzielne auto koreański koncern musiał jednak poczekać prawie 10 lat. Model Pony miał bowiem swoją premierę na targach w Turynie w 1974 roku- do produkcji wszedł rok później. Był to pierwszy samochód Hyundai dostępny w Europie. Nabyć można go było w Belgii i Holandii. Ciekawostką jest, że Hyundai Pony wzbudził duże zainteresowanie w Ekwadorze Gwatemali, gdzie po dziś dzień sprawdza się jako taksówka miejska.

Hyundai podbija europejski rynek

Model Pony szturmem podbił Europę. Jego duża popularność sprawiła, że już 1982 roku Hyundai produkował jego następcę. Samochód tak spodobał się mieszkańcom Starego Kontynentu, że w latach 80.i 90. ubiegłego stulecia na ulicach Paryża, Londynu, Berlina czy Rzymu można było spotkać niebywale wiele koreańskich aut.

Produkowany seryjnie Pony trafił również do Polski. Oficjalnie Hyundai do Polski zawitał w 1991 roku i od razu znalazł się czołówce importerów, ustępując jedynie Skodzie. W 1993 roku powstaje Hyundai Motor Polska, a samochody egzotycznego producenta są uważane za jedne z najlepszych na rynku. Cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków, ale i Skandynawów, Szwajcarów i Holendrów. Sprawia to, że w 1995 roku Europa staje się regionem z najwyższą sprzedażą samochodów Hyundai. Odpowiadając na coraz większe zapotrzebowanie, Hyundai tworzy też coraz nowsze modele i to właśnie one utwierdzają markę na pozycji lidera branży samochodowej.

Europejski sukces marki Hyundai utożsamiany jest z modelem Accent, który został sprzedany w liczbie przekraczającej 2,1 miliona egzemplarzy! Równie popularny okazał się Hyundai Elantra, którego trzecia generacja sprzedała się w 1,72 milionach egzemplarzy. Ukoronowaniem sukcesu w Europie były przenosiny koncernu na Stary Kontynent w 2003 roku. Hyundai otwarł wtedy pierwsze fabryki na Słowacji, a w Niemczech zlokalizował główną siedzibę Hyundai Motor Europe.

Zobacz ofertę modeli samochodów marki Hyundai dostępnych w Polsce na nawrot.hyundai.pl.

Nowoczesne rozwiązania marki Hyundai

Wraz z wprowadzeniem nowych modeli na rynek, Hyundai coraz bardziej poprawiał jakość oferowanych samochodów. Na początku najnowsze rozwiązania dotyczyły przede wszystkim bezawaryjności pojazdów. Dziś samochody Hyundai proponują o wiele więcej. Standardem w pojazdach są systemy wsparcia kierowców i te poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Ich możliwości to, chociażby kontrola martwego pola podczas jazdy czy opcja parkowania z wykorzystaniem kamer i czujników. Na uwagę zasługuje również adaptacyjny tempomat i świetne multimedia. Nie można też zapominać o nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie jednostek napędowych. Hyundai dociera do kierowców o różnych potrzebach. Oferuje samochody z nowoczesnymi silnikami benzynowymi, silnikami wolnossącymi, mocne benzyniaki lub diesle. Nie można pominąć również całej serii aut z silnikami elektrycznymi lub hybrydami.

Najnowsze modele samochodów Hyundai

W ciągu 40 lat Hyundai osiągnie pozycję jednego z największych potentatów branży motoryzacyjnej. Obecnie koreańskie auta znajdziemy w niemal wszystkich segmentach rynku. Hyundai może się pochwalić szerokim wyborem wśród modeli SUV, małych aut miejskich, samochodów kompaktowych, a nawet limuzyn. Dziś samochody sygnowane logiem koreańskiego potentata można kupić aż w 193 krajach na świecie, w tym w Polsce.

Nad Wisłą już teraz można kupić najnowsze modele samochodów Hyundai np. NEXO, czyli SUV-a nowej generacji zasilanego ogniwami paliwowymi. Wyróżnia się on zastosowaniem zaawansowanych technologii, niewiarygodnymi zasięgami i futurystyczną stylistyką. Zwolennikom wygodnej jazdy do gustu przypadnie też Hyundai TUCSON, z wydajnym napędem 230 KM. Model ten wyposażony jest w inteligentne technologie i hybrydowy układ napędowy co wiąże się z progresywną stylistyką. Jak więc widać Hyundai nie zwalnia tempa i nadal zaskakuje nas modelami wartymi najlepszych dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj