Garaż to miejsce, gdzie nie tylko chowamy samochód, chcąc go uchronić przed wpływem warunków atmosferycznych. To także miejsce, gdzie dokonujemy przy pojeździe niezbędnych napraw czy wymian części, które się zużywają. Dostęp do niektórych elementów pojazdu możliwy jest tylko jednak od strony podwozia pojazdu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Kanał samochodowy

Idealnie, jeśli w garażu znajduje się kanał samochodowy. Można postawić nad nim pojazd, zdjąć – na przykład – deski, które go przykrywają, wejść do środka i w wygodnej, stojącej pozycji, odkręcać czy wymieniać części, do których dostęp możliwy jest tylko od podwozia pojazdu. Trzeba jednak stwierdzić wprost. Garaż z kanałem to bardzo rzadkie udogodnienie. Kanałów samochodowych nie ma na przykład w garażach przynależnych do poszczególnych mieszkań w blokach. W garażach przydomowych również z reguły ich nie ma, chyba, że właściciel nieruchomości taki kanał sobie zbudował.

Podniesienie pojazdu

Bardzo pomocne przy braku kanału samochodowego jest podniesienie pojazdu i po prostu położenie się pod nim. Nie można jednak zapominać o tym, że podniesienie na zwykłym podnośniku, jakich używamy przy wymianie koła, jest bardzo niebezpieczne. Ryzyko nagłej awarii podnośnika i opadnięcia pojazdu na osobę, która leży akurat pod nim, jest duże. Takie sytuacje zawsze kończą się co najmniej groźnymi dla życia obrażeniami, a niekiedy po prostu śmiercią. Planując położenie się pod podniesionym pojazdem, owszem, można go podnieść klasycznym lewarkiem, ale zawsze należy również zabezpieczyć samochód przed tym, by nie spadł. Idealnie sprawdzają się tu specjalne podpórki albo choćby grube, płaskie, drewniane klocki. Podłożone pod samochód, gwarantują, że opadnie tylko na nie, nie zaś na człowieka, który leży pod pojazdem.

Leżanka samochodowa poprawia wygodę podczas napraw

Leżenie pod pojazdem nie jest pozycją wygodną. Leżenie na brudnej i twardej podłodze warsztatu tym bardziej, warto więc zadbać o to, by czymś podłogę osłonić. Są osoby, które w tym celu na podłodze rozkładają stary koc czy też inny miękki przedmiot, dużo lepszym pomysłem jest jednak leżanka warsztatowa. To również swego rodzaju podkładka, dzięki której pod pojazdem leży się wygodnie, ma jednak o wiele więcej zalet. Niejedna lezanka warsztatowa wyposażona jest w kółka, dzięki którym można w łatwy sposób wysunąć się spod pojazdu lub pod niego dostać. Lezanka warsztatowa z kółkami to super udogodnienie. Nie trzeba wczołgiwać się pod samochód, zamiast tego wystarczy położyć się na leżance i po prostu wjechać pod niego wraz z leżanką.

Zakup leżanki warsztatowej nie wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Warto zaopatrzyć się w taki przedmiot i korzystać z niego zawsze, gdy jest taka potrzeba. Leżanka warsztatowa to wygoda podczas napraw pod podwoziem samochodu. Warto mieć tego świadomość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj