Tapicerka skórzana nieodzownie kojarzy się z luksusowym wnętrzem i samochodami klasy premium. Aby skóra była piękna i na długo zachowała swój blask, należy regularnie ją pielęgnować. W tym celu można wykorzystać preparaty do pielęgnacji skórzanej tapicerki, które korzystnie wpływają na wygląd i trwałość zarówno skóry naturalnej, jak i sztucznej. W tym artykule postaramy się przybliżyć jak wybrać najlepszy preparat do pielęgnacji skórzanej tapicerki twojego samochodu.

Wybieramy preparat do tapicerki skórzanej

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest skład preparatu. Powinien on być łagodny i nie zawierać szkodliwych dla skóry składników. Najlepiej wybierać preparaty oparte na naturalnych składnikach oraz z neutralnym pH. Tego typu produkty oferuje car detaling sklep Vertion.pl – dostępne są preparaty polskiej marki EVRON, które nie tylko pielęgnują skórzaną tapicerkę, ale także usuwają zabrudzenia. Preparaty do tapicerki skórzanej zawierają wyłącznie nietoksyczne i biodegradowalne składniki. Ważne jest również, aby preparat był odpowiedni do koloru tapicerki. Niektóre preparaty są dedykowane do konkretnych kolorów, takich jak brązowy czy czarny. Niemniej preparaty EVRON nie wpływają negatywnie na kolor i pozostawiają tapicerkę czystą oraz pachnącą. Są to środki przeznaczone do skór anilinowych, weluru i nubuku.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest konsystencja preparatu. Powinien on być łatwy w aplikacji i nie pozostawiać zacieków lub plam. Najlepiej wybierać preparaty w postaci pianki lub sprayu, ponieważ są one łatwiejsze w użyciu i pozwalają na równomierne rozprowadzenie środka na tapicerce. Przy silniejszych zabrudzeniach spryskaną preparatem tapicerkę wystarczy przetrzeć miękką ściereczką lub gąbką. 

Preparaty, które pielęgnują i czyszczą tapicerkę skórzaną

Warto również zwrócić uwagę na właściwości preparatu. Niektóre preparaty są bardziej uniwersalne i służą zarówno do ochrony, jak i czyszczenia skóry. Inne są bardziej specjalistyczne i skupiają się na ochronie lub regeneracji skóry. Jeśli chcemy odświeżyć tapicerkę, warto wybrać preparat z właściwościami odświeżającymi i zapachowymi.

Preparat do tapicerki skórzanej, który oferuje wspomniany car detaling sklep, chronią przed wyblaknięciem i wybarwieniem skórzanej tapicerki pod wpływem ekspozycji na intensywne promieniowanie słoneczne lub silny mróz oraz zapobiegają utwardzaniu włókien. Preparat do tapicerki skórzanej na Vertion.pl jest łatwo wchłaniany przez tkaninę, dzięki czemu materiał nie twardnieje, co pozostaje nie bez wpływu na komfort użytkowania. Ponadto regularne stosowanie sprayu poprawia odporność na plamy, wilgoć i zabrudzenia.

Piękne wnętrze samochodu dzięki preparatom do skórzanej tapicerki

Odpowiednio dobrane kosmetyki samochodowe to gwarancja, że wnętrze samochodu na długo zachowa nienaganny wygląd, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Skórzana tapicerka może się ścierać na skutek częstego wsiadania i wysiadania, aczkolwiek dzięki odpowiedniej impregnacji proces ten można skutecznie zahamować. Nawilżone włókna są mniej łamliwe i lepiej chronione przed uszkodzeniami oraz nie chłoną wilgoci ani zabrudzeń, dzięki czemu na długo zachowują pierwotny kolor i estetyczny połysk. 

Powody, dla których warto stosować preparat do tapicerki skórzanej

Skórzana tapicerka samochodowa jest narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak ślady potu, tłuste plamy czy zabrudzenia spowodowane jedzeniem w samochodzie. Preparaty do czyszczenia skórzanej tapicerki usuwają brud i plamy, dzięki czemu tapicerka wygląda na czystą i zadbana. W samochodzie często pojawiają się nieprzyjemne zapachy, takie jak zapach dymu papierosowego czy zapach zwierząt. Preparaty do pielęgnacji skórzanej tapicerki pozwalają na eliminację takich zapachów, dzięki czemu samochód pachnie świeżo i przyjemnie. 

Ponadto skóra to naturalny materiał, który wymaga regularnej pielęgnacji. Stosowanie preparatów do pielęgnacji skórzanej tapicerki zapobiega starzeniu się skóry, co przekłada się na jej trwałość i estetykę. Regularne stosowanie preparatów do pielęgnacji skórzanej tapicerki odświeża jej wygląd, nadaje skórze połysk i zachowuje jej elastyczność.