Skórzana tapicerka wymaga specjalnego traktowania, aby na długo zachować swój świetny wygląd. Zaniedbanie jej pielęgnacji może skutkować pęknięciami i przetarciami materiału, których w większości przypadków nie da się już naprawić. Jaki preparat do tapicerki skórzanej sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj poniższy artykuł, by się tego dowiedzieć.

Jakie preparat do tapicerki skórzanej?

Jeśli pojęcia car detalingsklep z kosmetykami do samochodów nie są Ci obce, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak wiele produktów do pielęgnacji tapicerki skórzanej jest aktualnie dostępnych na rynku. Zanim zdecydujesz się na konkretny wybór, musisz wiedzieć, że tak naprawdę potrzebujesz czterech rodzajów środków. Taki zestaw jest wystarczający, aby skórzana tapicerka w Twoim samochodzie pozostała w świetnej kondycji.

Oto cztery środki chemiczne, które są niezbędnikiem do jej pielęgnacji.

Środki czyszczące

Przed nałożeniem jakichkolwiek preparatów pielęgnacyjnych powinieneś odpowiednio przygotować powierzchnię tapicerki do ich przyjęcia. Jak to zrobić? Musisz użyć odpowiedniego środka czyszczącego, który skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia z powierzchni skóry.

Czyszczący preparat do tapicerki skórzanej na Vertion.pl może występować w formie pianki, płynu lub sprayu. Zawiera on delikatne środki myjące, które nie uszkadzają, ani nie wysuszają powłoki skóry. Wybierając najlepszy środek zwróć uwagę na to, aby w jego składzie było możliwie jak najmniej substancji chemicznych i unikaj preparatów z alkoholem.

Środki nawilżające

Oczyszczona tapicerka jest przygotowana do kolejnego kroku, czyli nawilżania. Preparaty temu dedykowane pomagają zachować miękkość, elastyczność i naturalny połysk. Najczęściej występują w formie kremu lub balsamu i należy je delikatnie wmasować w powłokę. W ich składzie możesz znaleźć składniki nawilżające m.in. lanolinę, oleje roślinne oraz różne witaminy.

Środki impregnujące

Takie preparaty ochraniają tapicerkę przed wilgocią, powstawaniem plam i różnymi zanieczyszczeniami. Tworzą one powłokę, która zabezpiecza materiał przed uszkodzeniem i sprawiają, że skóra mniej wchłania brud i płyny. Ten krok jest szczególnie ważny w skórzanej tapicerce samochodowej, która najbardziej narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Wybieraj te produkty, które tworzą delikatną powłokę ochronną, a równocześnie pozostawiają ją oddychającą. Jeśli szukasz sklepu w internecie, które oferuje preparaty czyszczące do tapicerek samochodowych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „car detaling sklep Vertion.pl” i kliknąć w odpowiedni link.

Chusteczki do codziennego czyszczenia

O skórzaną tapicerkę należy dbać nie tylko od święta. Specjalne chusteczki do pielęgnacji skóry to idealny sposób na jej szybkie odświeżenie, a także pozbycie się mniejszych zabrudzeń.

 

Pamiętaj, że każda skórzana tapicerka będzie potrzebowała innych preparatów ze względu na jej kolor, rodzaj zabrudzenia i ogólną kondycję. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka zrób próbę na małym fragmencie w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nic nie stoi na przeszkodzie w jego używaniu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zapytać o nie specjalistów w branży car detailingu.