Istnieje wiele sposobów na pozbycie się starego, nieużywanego samochodu. Pierwszym co przychodzi nam na myśl jest oczywiście wystawienie ogłoszenia na specjalnie przeznaczonych do tego stronach internetowych oraz na przykład na grupach na Facebooku. Jeśli jednak zależy nam na czasie, nie chcemy go tracić na rozmowy z potencjalnymi klientami i oględziny auta, to zawsze możemy skorzystać z usług firm skupujących samochody.

Skup samochodów

Firmy takie dokonują wyceny samochodu na podstawie podanych w formularzu lub przez telefon informacji. Po umówieniu wizyty samochody są odbierane przez pracowników firmy, a właściciel auta natychmiast dostaje umówioną wcześniej kwotę w gotówce. Co ciekawe, oferta skupu dotyczy zarówno sprawnych i jeżdżących samochodów jak i wraków, które należy bezwzględnie zezłomować. Wtedy możemy liczyć na niewielką kwotę pieniędzy, pozbywamy się jednak kłopotu jakim jest nieużywany samochód. Bowiem nawet jeśli auto nie jeździ, powinniśmy opłacać cały czas obowiązkowe ubezpieczenie OC. Takim skupem zajmuje się wiele firm na terenie całego kraju.

Skup samochodów w Krakowie

Skup samochodów w KrakowiePodobną działalność prowadzi firma SCT – skup samochodów Kraków. Działa ona na terenie Krakowa i okolic. Zajmuje się skupem samochodów w każdym stanie technicznym oraz w każdym wieku. Nie ma znaczenia czy są to samochody uszkodzone czy sprawne oraz czy są kompletne. Oferta dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych czy ciężarowych a nawet pojazdów przemysłowych takich jak koparki czy wózki widłowe i pojazdy rolnicze.

Firma natychmiast wystawia niezbędne zaświadczenia, które są niezbędne podczas wyrejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji. Załatwia także wszystkie formalności. Pozostaje nam wtedy jedynie udać się do wydziału komunikacji wraz z odpowiednim oświadczeniem oraz dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu oraz tablicami rejestracyjnym. Mamy na to 30 dni od daty sprzedaży pojazdu.

Opcja taka jest wygodna dla każdego, kto chce szybko i bezproblemowo pozbyć się nieużywanego samochodu, który w większości przypadków jest po prostu problemem. Często też zajmuje miejsce parkingowe, szczególnie wtedy, gdy jego stan techniczny nie pozwala na jego uruchomienie i samodzielne przetransportowanie w inne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj