Wielu kierowców zastanawia się, jak może zaoszczędzić na polisie OC swojego samochodu. Myśli te się pojawiają, gdy nadchodzi koniec obowiązującej umowy i pojawia się możliwość zmiany ubezpieczyciela. Warto wiedzieć, że zakres OC zawsze jest taki sam, dlatego tym bardziej nie warto jest za nie przepłacać. Pozostaje więc pytanie, jak znaleźć najbardziej atrakcyjną i dopasowaną do nas polisę?

Koniec z długimi poszukiwaniami

Poszukiwanie najtańszego OC na własną rękę z pewnością nie należy do prostych zadań. Obecnie na rynku działa bardzo dużo mniejszych i większych towarzystw ubezpieczeniowych, z których każde obiecuje tanie OC. Niestety, bardzo często później okazuje się, że cena polisy jest wysoka. Dodatkowo samodzielne wypełnianie formularzy na stronach ubezpieczycieli, dzwonienie na infolinię czy spotkania z agentami – wszystko to jest bardzo czasochłonne. Ostatecznie nie możemy też mieć pewności, czy znalezione ubezpieczenie jest rzeczywiście najtańszą ofertą na rynku. Wszystkie te problemy znikną, jeśli skorzystamy z nowoczesnego narzędzia, jakim jest kalkulator OC!

Czym jest kalkulator OC i jak działa?

Kalkulator OC to narzędzie, które jest idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych, nowoczesnych kierowców. W obliczu kryzysu i pogłębiającej się inflacji wiadomym jest, że nikt z nas nie chce przepłacać za coś, co można w innym miejscu dostać o wiele taniej. Co istotne, kalkulator pozwala na porównanie ofert ubezpieczenia w różnych towarzystwach w kilka minut. Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty oraz intuicyjny. Aby rozpocząć poszukiwania, należy wypełnić formularz, w którym pojawiają się pytanie dotyczące zarówno pojazdu, kierowcy oraz samego ubezpieczenia. To standardowe pytania, które występują u większości ubezpieczycieli. Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi klient otrzymuje szczegółowe zestawienie cen OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu możemy szybko znaleźć ofertę, która będzie najbardziej korzystna. Po wybraniu jednej z nich, możemy od razu dokonać zakupu online, bez wychodzenia z domu.

Bez ryzyka i zobowiązań

To, co trzeba zaznaczyć, to fakt, że korzystanie z kalkulatora OC w internecie nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Jest to narzędzie w pełni darmowe i ogólnie dostępne. Z kalkulatora OC Porówneo można korzystać wielokrotnie – w przypadku więcej niż jednego auta lub w momencie, gdy do końca obecnego OC zostało kilka miesięcy, a już teraz chcemy zaplanować sobie wydatki związane z ubezpieczeniem. Co istotne, korzystając z kalkulatora posiadamy gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie pewność, że wybrane oferty pochodzą tylko z cieszących się dużym zaufaniem towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak AVIVA, Generali lub Link4.