Jesień i zima to pory roku, w trakcie których warunki na drogach są nie tylko trudne dla kierowców, ale również dla użytkowanych przez nie aut. Istotne staje się zatem zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, które pozwala wydłużyć jego żywotność. Na czym polega? Dlaczego warto o nie zadbać? Odpowiadamy.

Na czym polega zabezpieczenie antykorozyjne podwozia?

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia sprowadza się do nałożenia dodatkowej powłoki ochronnej na jego elementy, co ma na celu zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami, a co za tym idzie wydłużenie żywotności. Konieczne jest w tym przypadku użycie odpowiedniego środka, czego przykładem mogą być preparaty marki Dintrol takie, jak m.in.:

  • Dinitrol 1000,
  • DINITROL 3125 HS,
  • DINITROL 3654-1,
  • DINITROL 479.

Dlaczego właśnie one? Przede wszystkim ze względu na skuteczność, którą potwierdza dodatkowo zastosowanie preparatów marki Dintrol nie tylko jako zabezpieczenie antykorozyjne podwozia samochodów osobowych, ale również w autobusach, samochodach ciężarowych, pojazdach rolniczych, pociągach, czy ogólnie w branży przemysłowej. Oczywiście istotne jest także to, by preparat był nakładany zgodnie z zaleceniami producenta, co dotyczy zarówno jego aplikacji, jak i warunków, w których będzie ona wykonywana.

Dlaczego warto zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne podwozia?

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia jak już wspomniano pozwala wydłużyć jego żywotność, co przekłada się również na bezpieczeństwo korzystania z samochodu. Korozja oryginalnych elementów aut może bowiem postępować bardzo szybko, w związku z czym przed zimą warto zweryfikować aktualny stan podwozia, by następnie zabezpieczyć je antykorozyjnie. Można to nie tylko zlecić profesjonalnemu warsztatowi, ale również wykonać samodzielnie, stosując preparaty wymienione w poprzednim akapicie. Zaleca się, by uczynić to jeszcze przed zimą, ponieważ wilgoć, mróz, czy sól znajdująca się wówczas na drogach negatywnie wpływa na stan podwozia auta i przyspiesza rozwój korozji.

O czym pamiętać wykonując zabezpieczenie podwozia?

Decydując się na samodzielne wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia należy pamiętać o tym, by nie tylko zastosować właściwy preparat, ale używać go również zgodnie z zaleceniami producenta. Istotne jest także to, by nakładać go na suchą i oczyszczoną wcześniej powierzchnię podwozia, ponieważ warunkuje to odpowiednią przyczepność i jakość tworzonej powłoki. Bardzo ważną kwestią są również warunki nakładania powłoki zabezpieczającej, ponieważ zaleca się, by wykonywać ją przy dodatniej temperaturze oraz unikając podwyższonej wilgotności. W związku z tym należy postarać się zdążyć to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem się zimy, kiedy to panują najbardziej wymagające warunki dla samochodów.

Podsumowując należy stwierdzić, że zabezpieczenie antykorozyjne podwozia to kwestia, o którą powinien zadbać każdy właściciel auta. Jest to szczególnie istotne przed zimą, w trakcie której pojawia się więcej czynników wpływających negatywnie na jego stan.