Ogumienie, na którym porusza się samochód ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przy wyborze nowych opon trzeba zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Kluczowe jest to, jaki bieżnik, rozmiar, indeks nośności i indeks prędkości ma wybrane ogumienie. To parametry, które mają wpływ na jakość opony, a co więcej decydują o tym jak radzi sobie w określonych warunkach atmosferycznych, czy nawierzchniach. Chcesz wiedzieć czemu wybranie wysokiej jakości kompletu jest bardzo ważne? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak opona wpływa na komfort jazdy?

Wydawać się może, że ogumienie nie ma żadnego wpływu na komfort jazdy. Jednak trzeba podkreślić, że wysokiej klasy opony takie jak https://noweopony.pl/opony/195/65/r15 są w stanie zapewnić płynność jazdy. Dodatkowo sprawiają, że jazda po nierównej nawierzchni nie jest uciążliwa dla kierowcy i pasażera. Niektóre opony mogą gwarantować cichą jazdę nawet po autostradzie. Tak więc można zadbać o to, by we wnętrzu samochodu było naprawdę cicho, co pozwala na lepsze skupienie i koncentracje na drodze. Wybierając ogumienie wysokiej jakości można więc sprawić, że nawet długa wyprawa będzie przyjemnością.

Opony i ich wpływ na bezpieczeństwo jazdy

Ważniejsze jest jednak to, że ogumienie wysokiej jakości, które pochodzi od znanego producenta są w stanie zadbać o bezpieczeństwo jazdy. W tym przypadku na bezpieczeństwo wpływ ma rodzaj bieżnika i rozmiar opony. Latem najlepiej zdecydować się na bieżnik symetryczny, który doskonale radzi sobie na suchej nawierzchni, a co więcej wyróżnia się wysoką odpornością na nierównomierne ścieranie. Polecany jest również bieżnik asymetryczny, który doskonale radzi sobie na mokrej nawierzchni. Jego rowki są ułożone w taki sposób, by możliwe było szybkie i dokładne odprowadzanie wody spod kół. W ten sposób można uniknąć poślizgu. W sezonie zimowym polecanym wyborem są opony z bieżnikiem kierunkowym, który może układać się w kształt litery V.

Kiedy wymiana opon na nowy model jest konieczna?

Niektórzy kierowcy zwlekają z wymianą opon na nowy komplet, ponieważ jest to spory wydatek. Jednak nie można zapominać o tym, że z czasem opony tracą swoje właściwości, przez co poruszanie się na nich może być niebezpieczne.

Najlepiej zdecydować się na kupienie opon wysokiej jakości, które stworzone są przy pomocy nowoczesnej technologii i dopasowane są do rodzaju pojazdu. W ten sposób można zadbać o to, by jazda stała się komfortowa, a kierowca czuł się pewniej za kierownicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj