Jeżeli prowadzisz firmę przewozową i szukasz dla niej nowych używanych autobusów, chcemy przedstawić ci pewne ciekawe rozwiązanie. Transport samochodowy nieustannie się rozwija i daje nieograniczone możliwości przewozu ludzi i towarów. Zakładając firmę transportową, musisz jednak spełniać pewne rygorystyczne kryteria. Część z nich dotyczy kwalifikacji kierowców i posiadanych przez nich uprawnień, a część pojazdów, którymi dysponujesz. Najważniejsze z nich to autokary do tras turystycznych oraz autobusy miejskie, które pozwolą wozić pasażerów na wybranych liniach komunikacyjnych.

Turystyczne autobusy piętrowe i ich zalety

W prowadzeniu biura podróży lub firmy transportowej liczy się komfortowe i bezpieczne przewożenie pasażerów. Niezbędni do tego są doświadczeni kierowcy, a także niezawodne autobusy piętrowe. Aby móc się cieszyć takimi pojazdami w swojej firmie, wcale nie musisz kupować ich nowych lub brać w leasing. Wiele firm w całej Europie systematycznie wymienia swój tabor autokarowy na nowy, sprzedając kilkuletnie pojazdy na ułamek ich oryginalnej ceny. Dla ciebie jest to spora szansa, by rozbudować firmę, wprowadzając do niej pożądane przez turystów piętrowe autokary. To, co wyróżnia je na tle klasycznych autobusów turystycznych, to dwa poziomy z fotelami dla pasażerów. Poziom najniższy to 0, na którym znajdują się fotele ustawione twarzami do siebie i oddzielone stolikami. Jest to tak zwana część klubowa. Na pokładzie +1 znajdujemy natomiast klasyczny układ foteli, czyli 2 rzędy po 2 fotele w każdym i przejście przez środek. Elementem charakterystycznym takiego autokaru jest duża, panoramiczna przednia szyba, za którą znajdują się 4 fotele. Są to najbardziej pożądane miejsca w całym autokarze, zapewniające doskonałą widoczność na drogę i okolice. Pomijając wysokie walory estetyczne, autokary piętrowe mogą przewieźć większą liczbę pasażerów niż ich odpowiedniki jednopoziomowe.

Autobusy miejskie Mercedes Citaro

A może szukasz autobusów miejskich, którymi będziesz mógł realizować rozkład jazdy na trasach miejskich i podmiejskich? Autobusy tego typu to np. popularne w wielu miastach Polski jak Warszawa lub Gdańsk Mercedes Citaro. Autobus tego typu cieszy się bardzo dużą popularnością i sympatią wśród pasażerów, zapewniając im wysoki komfort podróżowania, duży poziom bezpieczeństwa i to, co nie mniej ważne, duży poziom ekologii. Autobus miejski Mercedes Citaro spełnia rygorystyczne normy emisji spalin, dzięki czemu korzystanie z niego w swojej firmie, jest bezpieczne dla środowiska naturalnego. Charakterystyczną cechą tych autobusów są dwie pary drzwi — przednie oraz środkowe. Nie występują w tym przypadku drzwi tylne, chyba że mamy do czynienia z autobusami przegubowymi. Połączenie nowoczesnego wyglądu, a do tego staranne wykonanie i bardzo dobra jakość użytych materiałów sprawiają, że jest to autobus niebywale trwale i wygodny w codziennym użytkowaniu. Kupując używane Citaro, można liczyć na korzystne zniżki od dotychczasowych właścicieli. Na mapie Polski jest wiele miast, w których Marcedesy Citaro kilka do kilkunastu razy dziennie odwiedzają dworzec, każdorazowo przywożąc na niego po kilkadziesiąt podróżnych. Jeżeli interesuje cię właśnie ten model autobusu, dowiedz się na jego temat więcej, odwiedzając podaną stronę serwisu ogłoszeniowego. Nie tylko będziesz mógł obejrzeć aktualne oferty i sprawdzić jak autokar wygląda na realistycznych zdjęciach, przedstawiających pojazd z zewnątrz, jak i od środka.