Medycyna branży beauty stała się niedawno bardzo modnym wyborem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie doprowadziło, że powstaje więcej gabinetów medycyny estetycznej, w rezultacie czego ceny są bardziej przystępne. Dzięki temu procederowi dziś nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Różnorakość takich zabiegów też jest wielka. Są takie zabiegi, które bezapelacyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych wprost w obręb skóry. W wyniku mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mają możliwość wniknąć kompozycje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na dostarczaniu w głąb skory kompozycji czynnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany z wykorzystaniem igły; polega na dostawie substancji2 czynnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Zwyczajowo nazywana często mikro peelingiem. To metoda automatycznego złuszczania naskórka przy pomocy precyzyjnie kontrolowanego strumienia mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który ściera, wzbogaca w tlen i umacnia skórę, a uzupełniająco pobudza produkcję kolagenu. Przez co upraszcza usunięcie problemów jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna droga; tlen komplementarnie zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i tłumi pojawienie się bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji doradza się wybierać przy aktywnym trądziku, jak również w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces opiera się na wypełnianiu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego efektu. Jest to popularny proces, trwający najczęściej wliczając sondaż wstępny z klientem od 45 minut do 60 minut. Skutki pozostają od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Proces działania botoksu przeanalizowały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki biorą się z dużej aktywności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. W sytuacji gdy dostarczony będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a w efekcie czego nie pojawiają się zmarszczki. Wynik jest widoczny przez ok. 6 miesięcy.

W rezultacie użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu można także odbudować włosy.

Liposukcja

To proces eliminowania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z różnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią by zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej nadwadze wymagana okazuje się także lipektomia (usunięcie naddatku rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj