Aby felgi aluminiowe wyglądały atrakcyjnie i mogły posłużyć na długi czas, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. O czym warto pamiętać?

Jakie środki można stosować do felg aluminiowych?

Felgi aluminiowe wymagają pielęgnacji z użyciem dedykowanych do tego środków, ponieważ w przeciwnym przypadku może dojść do ich uszkodzenia.

Zaleca się, aby pielęgnacja felg aluminiowych odbywała się za pomocą środków, które przeznaczone są do aluminium. W sprzedaży można znaleźć wiele tego typu preparatów, dzięki którym można skutecznie je czyścić oraz zabezpieczać przed zabrudzeniem.

Do felg aluminiowych nie należy stosować produktów z poniższymi substancjami:- alkohol- silne kwasy- środki ścierne- rozpuszczalniki- benzyna- oraz inne agresywne substancje

Felgi aluminiowe to rodzaje felg samochdoowych, które mogą zostać uszkodzone na skutek kontaktu z tymi substancjami, na przykład mogą być one odbarwione, zmatowiałe.

Czyszczenie felg aluminiowych – jak je wykonać?

Do czyszczenia felg aluminiowych rekomenduje się głównie neutralne środki myjące, na przykład szampony do samochodu.

Gdy natomiast zabrudzenia są trudniejsze do usunięcia, można wykorzystać środki „krwawa felga”, które lepiej sobie z nimi radzą. Należy pokryć felgę tego typu środkiem na kilka minut, a potem spłukać go.

Podczas czyszczenia bardzo pomocne będą również szczotki do felg samochodowych, dzięki którym można dokładniej usunąć zabrudzenia.

Praktycznym rozwiązaniem będzie również zastosowanie myjki ciśnieniowej. Umożliwia ona skuteczne wyczyszczenie felg aluminiowych bez wysiłku.

Jak zabezpieczyć felgi aluminiowe przed zabrudzeniem?

Żeby felgi aluminiowe były chronione przed ponownym zabrudzeniem oraz łatwe w czyszczeniu, warto zdecydować się na zastosowanie środków zabezpieczających ich nawierzchnię.

Pierwszą opcją jest woskowanie felg samochodowych. Wykorzystuje się wtedy specjalny wosk do felg, który nakładany jest tak samo, jak wosk na karoserię samochodową. Wosk dodatkowo powoduje, że felgi samochodowe mają ładniejszy wygląd, ponieważ są bardziej błyszczące.

Drugą opcją jest wykorzystanie preparatów o działaniu hydrofobowym, które mają na celu ochronę felg przed brudem. Takie preparaty nakładane są za pomocą ściereczki lub można kupić je w formie sprayu.

Naprawa felg aluminiowych – czy jest możliwa?

W trakcie użytkowania samochodu alufelgi mogą zostać uszkodzone. Typowe uszkodzenia felg aluminiowych to ich otarcia, pęknięcia oraz wykrzywienia. Czy takie uszkodzenia felg można naprawiać?

Zasadniczo nie zaleca się prowadzenia napraw poważniejszych uszkodzeń felg aluminiowych, na przykład pękniętych ramion albo znacznych wykrzywień powodujących przesunięcie osi felgi. Są one drogie i nie zawsze dają optymalne efekty.

Natomiast wtedy, gdy felga aluminiowa zostanie zarysowana albo pojawią się na niej odpryski, można zdecydować się na jej malowanie. Malowanie felg polega na oczyszczeniu ich nawierzchni, nałożeniu preparatu podkładowego, właściwej farby, a następnie bezbarwnego lakieru.

Można także zastosować środki typu guma w sprayu, które mają działanie zabezpieczające oraz nadają felgom atrakcyjny wygląd.