Kiedy kupujesz nowy samochód, czujesz zapach nowości – prawie tak, jakby dopiero co zjechał z linii montażowej. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej innej maszyny, czas i użytkowanie zbierają swoje żniwo we wnętrzu samochodu. Siedzenia mogą się poplamić lub podrzeć skórzana deska rozdzielcza może pęknąć lub wypaczyć się, wykładzina może się zabrudzić i zaoleić. Wszystkie te problemy są powszechne i wynikają z codziennego użytkowania i narażenia na działanie promieni UV, ciepła, wilgoci i ogólnych zanieczyszczeń w większości samochodów. Na szczęście dbanie o wnętrze samochodu nie jest bardzo trudne. W rzeczywistości jest to dość proste do zrobienia na bieżąco, aby samochód zawsze wyglądał jak najlepiej.

Czyszczenie wnętrza samochodu

Czyszczenie foteli to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, jaką należy zrobić dla wnętrza samochodu. Rodzaj materiału, z którego wykonane są siedzenia, może mieć znaczący wpływ na łatwość ich czyszczenia. Czyszczenie siedzeń jest czymś, co powinieneś robić raz na miesiąc, a nawet częściej, jeśli są one narażone na dużo brudu. To, czego użyjesz do czyszczenia siedzeń, zależy wyłącznie od Ciebie, ale powinieneś starać się unikać produktów o wysokim pH (tj. amoniak lub wybielacz), które mogą uszkodzić powierzchnię siedzeń. Zalecamy użycie środka do czyszczenia tapicerki, który jest przyjaznym dla samochodu produktem o neutralnym pH i bezpiecznym dla wszystkich rodzajów siedzeń, w tym skórzanych.

Odkurzanie i czyszczenie dywaników

Odkurzanie dywanów w samochodzie jest bardzo ważną częścią dbania o wnętrze. Jednak rodzaj odkurzacza, którego używasz, jest prawie tak samo ważny jak częstotliwość, z jaką to robisz. Powinieneś odkurzać wykładzinę przynajmniej raz w tygodniu, szczególnie w miejscach na nogi kierowcy i pasażera, przy tylnym siedzeniu i w bagażniku. Jeśli w samochodzie znajdują się zwierzęta domowe, należy odkurzać przynajmniej raz dziennie. Najlepiej użyć odkurzacza pionowego, który ma wystarczającą moc, aby wyssać brud z wykładziny.

Pielęgnacja siedzeń, deski rozdzielczej i kierownicy

Wnętrze Twojego samochodu staje się ciepłe i wilgotne podczas letnich miesięcy, powodując pękanie i wypaczanie skórzanych i plastikowych części deski rozdzielczej i siedzeń. Można tego uniknąć, odżywiając powierzchnię skóry odżywką do skóry, która pomoże zapobiec jej wysychaniu. Możesz użyć tej samej odżywki do pokrycia kierownicy i gałki zmiany biegów. Zalecamy użycie produktu, który jest bezpieczny dla wszystkich powierzchni wewnętrznych i nie plami ani nie odbarwia. Najlepszym momentem na zastosowanie odżywki jest czas po odkurzeniu dywanu, ale przed jego wyschnięciem.

Powierzchnia plastikowej deski rozdzielczej może się kleić, gdy na zewnątrz jest gorąco. Aby temu zapobiec, wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką z mikrofibry. Mikrofibra jest bardzo dobrym materiałem do tego zadania, ponieważ jest bardzo miękka i delikatna, a jednocześnie bardzo dobrze zbiera brud i kurz. Możesz użyć tej samej ściereczki do wytarcia otworów wentylacyjnych i plastikowych części paneli drzwi.

Zakończenie

Czyszczenie wnętrza jest istotną częścią konserwacji samochodu. Utrzymując samochód w czystości, nie tylko poprawiasz jego wygląd, ale także chronisz skórzane i materiałowe siedzenia. Możesz wyczyścić siedzenia za pomocą środka do czyszczenia skóry lub odżywki do skóry.  Stosowanie tych produktów pomoże utrzymać nowy wygląd wnętrza samochodu i ochroni je przed zabrudzeniem.

Sprawdź ofertę na stronie carhubstore.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]