Jako rodzic z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotne znaczenie w prawidłowych rozwoju Twojego dziecka ma aktywność fizyczna, obecna w jego życiu na co dzień. Spacery, jazda na rowerze, czy gra w piłkę to doskonałe sposoby na spędzanie czasu z kolegami, czy rodziną. Jednak w czasie wakacji warto zadbać o dodatkową aktywność dla dziecka, która wzbudzi w nim zainteresowanie i pewnego rodzaju zajawkę. Dbanie o kreatywne spędzanie czasu jest najlepszym sposobem na kształtowaniu w dziecku zdrowych nawyków. W związku z tym oryginalnym pomysłem na wakacje będą kursy wingfoil, organizowane przez szkołę FunSurf. Jesteśmy przekonani, że Twoje dziecko będzie zachwycone taką atrakcją!

Profesjonalne kursy wingfoil kids - zadbaj o aktywność swojego dziecka

Jak wyglądają lekcje wingfoil dla najmłodszych?

Domyślamy się, że możesz obawiać się tego typu aktywności dla swojego dziecka. Pamiętaj jednak, że nauka pod okiem profesjonalnych i licencjonowanych instruktorów, takich jak zespół FunSurf, zapewni Twojemu maluchowi najbezpieczniejsze warunki z możliwych. Szkoła oferuje lekcje wingfoil dla dzieci od 10 roku życia ze względu na ich rozwój psycho-fizyczny. Jak sprawdzić, czy dziecko jest gotowe na rozpoczęcie przygody z wingfoilem? Jeżeli jest ono w stanie utrzymać się i sprawnie operować wingiem o powierzchni 2m2 – odpowiedź brzmi, tak. Jeżeli jednak wciąż obawiasz się, czy to odpowiedni moment na posłanie dziecka na taki kurs – przyjedź na kemping FunSurf, a instruktorzy zweryfikują sytuację bezpośrednio na miejscu. 

Jak więc wyglądają lekcje wingfoil? Mówiąc bardzo ogólnie, instruktorzy zapoznają dzieci z warunkami wiatrowymi, potrzebnymi do pływania na wingfoilu, z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie, z akwenem i podstawowymi sygnałami komunikacyjnymi. Następnie omawiają budowę winga, pompowanie, składanie, trymowanie, mocowanie w różnych sytuacjach na wodzie i brzegu. Dopiero po dokładnym przeprowadzeniu zajęć teoretycznych i oswojeniu się dzieci ze sprzętem i najistotniejszymi zasadami, nadchodzi czas na wejście do wody. Warto zaznaczyć, że nauka odbywa się w najbezpieczniejszych warunkach, przy asekuracji instruktorów, ratowników medycznych oraz najnowocześniejszego sprzętu. 

Zapisz dziecko na wingfoil!

To jak, masz ochotę zapisać swoje dziecko na wingfoil? Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i już dzisiaj skontaktuj się ze szkołą FunSurf! Pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania, rozwiewając ewentualne wątpliwości. Pamiętaj, że możesz skorzystać z nauki w trybie grupowym lub indywidualnym. Określ, która opcja będzie najlepsza dla Twojego dziecka i zapewnij mu niezapomniane wakacje nad morzem!