Każdy pracodawca, który dba o swoich pracowników, stawia na ich komfort. Wygodny ubiór to nie tylko odzież, ale także obuwie. Ma ono bardzo duże znaczenie, wpływa bowiem na jakość pracy. Niekrępujące ruchów ubrania oraz stabilne i wyprofilowane buty pozwolą na lepsze skupienie się na wykonywanym zadaniu.

Bezpieczeństwo w pracy

Na stworzenie bezpiecznych miejsc pracy wpływa odpowiednio wyposażone miejsce pracy oraz antypoślizgowe buty robocze, które mają także inne, bardzo ważne funkcje. W zależności od pory roku i miejsca wykonywania pracy (na powietrzu lub w pomieszczeniu) zaserwujemy pracownikowi inny rodzaj obuwia. Zimą, gdy robotnik wykonuje pracę na dworze, powinien mieć założone ocieplane buty, czasem z wyższą cholewką. Nieprzemakalne, z grubą porządnie wybieżnikowana podeszwą, pozwolą na bezpieczną pracę nawet wówczas, gdy powierzchnia podłogi staje się z jakiegoś powodu mokra lub oleista.

Latem dobre będą sandały i półbuty bez cholewki. Dobre buty robocze są wyprodukowane zgodnie z normami bhp. Mają usztywnione noski od środka mocną stalą. Jest to konieczne, gdyż podczas produkcji łatwo upuścić coś na podłogę i niechcący na stopę. Takie wydarzenie nie wpłynie na uszkodzenie stopy. Buty sznurowane są sznurowadłami, a nie rzepami. Zachowana jest naturalna krzywizna stopy, co daje bardzo duży komfort.Zwykle wierzch butów roboczych jest wykonany ze skóry, która trzyma wilgoć z dala od stopy.

Dla kogo buty robocze?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bardzo duży wybór obuwia do pracy. Są tam zarówno buty robocze męskie, jak i damskie. Niewiele się od siebie różnią, czasami bywają uniwersalne, pasujące do obydwu płci. Jednak najczęściej są podzielone na damskie i męskie.  Dla kobiet buty robocze są kolorowe z modnymi sznurówkami i wstawkami. Technologia ich przydatności nie różni się od siebie. Są wygodne i stabilne, Jeszcze dochodzą takie cechy, jak:

  • nieprzemakalność,
  • są  antypoślizgowe,
  • oddychające.

Buty robocze są łatwe w utrzymaniu. Nie niszczą się zbyt szybko, są odporne na rozprucie i przedziurawienie. Nie odkształcają się nawet przy kontakcie z substancjami żrącymi.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here