Kupując używany samochód trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie będziemy musieli wymienić go na rocznikowo młodszy i technicznie sprawniejszy pojazd z troski o bezpieczeństwo, ale i również komfort podróży.

Sprzedaż osobie prywatnej

Jest to proces wymagający wkładu czasu i pracy oraz ogromnej cierpliwości. Chcąc sprzedać swój samochód na własną rękę trzeba liczyć się z tym, że może to potrwać bardzo długo. Przykładem tego mogą być samochody z kartkami „Na sprzedaż”, które blokują wiele miejsc parkingowych przy trójmiejskich ulicach. Trzeba też być przygotowanym na rozmowy z potencjalnymi klientami, którzy potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Niektórzy nawet przyjeżdżają na oględziny ze znajomym mechanikiem, który na siłę szuka usterek, aby obniżyć cenę. Należy też zatroszczyć się o wygląd karoserii czy stan czystości foteli i tapicerki. To również wymaga pewnego wkładu finansowego, gdyż czyszczenie tego na własną rękę może spowodować pojawienie się zacieków bardzo trudnych do usunięcia.

Komis samochodowy

Korzystając z usług komisu samochodowego minimalizujemy kontakt z klientami chętnymi na zakup naszego auta. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nikt nam nie da tam gwarancji, że samochód szybko znajdzie nowego nabywcę a my zdobędziemy pieniądze. Komisy charakteryzują się zwykle też wysokimi prowizjami, przez co możemy być stratni na całej tej transakcji.

Skup samochodów

Jest to świetna alternatywa dla tych wszystkich, którzy chcą szybko pozbyć się starego samochodu i kupić sobie nowy. Nie trzeba też użerać się z potencjalnymi klientami i nie trzeba troszczyć się o wygląd auta, który chcemy sprzedać. Wszelkie formalności załatwimy od ręki, a pracownicy odbiorą samochód ze wskazanego przez nas miejsca. Z usług skupu samochodowego często korzystają tez firmy windykacyjne czy firmy, które chcą pozbyć się kilkunastu samochodów za jednym zamachem. Prawdopodobnie żaden szanujący się skup samochodów nie odmówi przyjęcia pojazdów w każdej ilości i w każdym stanie technicznym.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here