Każdy aktywny kierowca chociaż raz w swoim życiu doświadczył nieprzyjemności, jaką jest awaria samochodu. Choć coraz więcej osób potrafi wówczas samodzielnie ocenić sytuację, najczęściej auto wymaga diagnostyki mechanicznej. Zdarza się, że jakaś pomocna dłoń pomoże w holowaniu własnym samochodem. Trudności pojawiają się w momencie, kiedy pojazd najzwyczajniej przeszkadza innym użytkownikom drogi, a nie można go samodzielnie ewakuować. Kiedy jeszcze potrzebne jest wsparcie w transporcie?

Pomoc drogowa w ciągłej gotowości

We wskazanym powyżej przypadku należałoby jak najszybciej wezwać pomoc, w celu przetransportowania samochodu w docelowe miejsce. Często pierwszą myślą jaka się pojawia jest pomoc drogowa. Laweta stanowi opcję pewnego transportu z miejsca awarii lub kolizji drogowej, bezpośrednio do mechanika. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy auto jest niezdatne do dalszego ruchu. Holowanie odbywa się w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa, a dzięki doświadczeniu i sprawności pracowników zwykle odbywa się to w stosunkowo krótkim czasie.

Przewóz aut nie tylko na terenie kraju

Jak nietrudno się domyślić, laweta służy nie tylko do udzielania pomocy kierowcom podczas sytuacji losowych. W ramach usług, jakie można zrealizować za pomocą tego pojazdu jest także przewóz, szczególnie istotny przy potrzebie sprowadzenia aut do Polski. Jako że transport w zakresie międzynarodowym na własną rękę stanowi spory kłopot, warto skorzystać z takiej możliwości. Wybierając doświadczone wsparcie, można być spokojnym zarówno w kwestii profesjonalnego zabezpieczenia samego pojazdu, jak i końcowego sprowadzenia go pod bramę własnego garażu. Odpowiednie zaplecze techniczne jakie posiada laweta Kraków oraz posiadana przez fachowców znajomość przepisów na trasach zagranicznych, jest gwarancją bezpiecznej finalizacji tego procesu, bez udziału klienta.

Usługa dla każdego

Warto zapamiętać, że zarówno holowanie, jak i transport dotyczy wszystkich dostępnych na drodze środków lokomocji, począwszy od motocykli, przez samochody osobowe i dostawcze, a na ciężarowych skończywszy. Koszty w zależności od typu pojazdu i rodzaju usługi, kształtują się na zróżnicowanym poziomie. Laweta Kraków stanowi wsparcie przy awarii dla kierowców aut tak ze sprawnym, jak i uszkodzonym układem kierowniczym, a także profesjonalną pomoc w każdego typu transporcie.