Kuchnia to najistotniejsza część domu. Aranżacja kuchni to nie tylko selekcja frontów zabudowy kuchennej czy blatu. W pierwszej kolejności liczy się ergonomia.

W jaki sposób wybierać meble kuchenne?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble kuchenne można nabyć gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zlecić zaprojektowanie i zrealizowanie kuchni na wymiar.

Pierwsza możliwość sprawdzi się idealnie w przypadku kawalerek na wynajem. Przestrzeni roboczej jest albowiem bardzo niewiele, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

Przykładowe ceny kuchni na wymiarJeśli myślimy o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem jest już druga możliwość. Mamy możliwość tutaj bardziej operować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z określonych rozmiarów szafek, najczęściej więc zostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Dodatkowo dobór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To powoduje następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej także pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Choć i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Zabudowa kuchenna na wymiar

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Wykonawca kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra. Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam kuchnię na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich wytrzymałość i właśnie bezawaryjność.

Estetyka mebli na wymiar

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych wymagań. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych.

Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez większego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj