Myśląc o prezencie, który pozwoliłby cieszyć się szerszemu gronu osób, jest zafundowanie popularnych rozgrywek stawiających na kooperację drużyny w osiąganiu celu. Niewątpliwie jedną z najatrakcyjniejszych aktywności tego typu jest paintball, popularny tak wśród młodszych, jak i dojrzałych.

Paintball – o co w nim chodzi?

Założenia gry w paintball są stosunkowo proste – dwie drużyny (najczęściej, ponieważ może wystąpić ich więcej) starają eliminować się nawzajem. Używane atrapy karabinów strzelające kulkami z farbą służą do upewnienia się, kiedy przeciwnik został trafiony; gdy jedna z ekip straci swoich wszystkich członków, druga zyskuje punkt. Strzelanie odbywać się może tak na otwartym terenie, jak i w specjalnie zaprojektowanych halach i opuszczonych budynkach. Urozmaicić rozgrywkę mogą przygotowane przeszkody, tunele i inne kryjówki oraz obiekty.

Kluczem do zwycięstwa jest współpraca i konsekwentne realizowanie taktyki założonej przez grupę. Manewry flankujące, zasadzki lub frontalne ataki – spróbować można wszystkiego, dostosowując decyzje do otoczenia, ograniczonym będąc wyłącznie przez pomysłowość.

Największe zalety zabawy

Pomijając adrenalinę i emocje towarzyszące każdej sekundzie walki, paintball to świetny sposób na zacieśnienie wiązów pomiędzy członkami grupy oraz szkoła myślenia drużynowego i kryzysowego decydowania. Wspomnienia towarzyszące „potyczkom” pozostają na lata a doświadczenie nabyte w ich trakcie może zrodzić pasję do regularnego spotykania na tego typu gry terenowe.

Paintball laserowy – ciekawa alternatywa dla tradycyjnej odmiany

Gra w laserowy paintball to ciekawa i zyskująca na popularności odmiana tradycyjnej formy rozgrywki. Zasady pozostają niezmienione, ale inaczej wygląda eliminacja przeciwnika i dynamika rozgrywki. W wariancie tym bowiem każdy gracz nosi na sobie specjalną kamizelkę i nakrycie głowy – oba te elementy ubioru nałożone mają specjalne punkty, które zakodowane są na odczyt wiązki laserowej którą „strzela się” ze specjalnych atrap. Urozmaiceniem może być wybór na komputerowym panelu dołączonym do każdej broni np. rodzaju pocisku (od szybkostrzelnych imitujących karabin maszynowy po ograniczonych liczbowo „granatów”) oraz wskaźnik punktów życia. Jako, że możliwe jest w tym wariancie „odradzanie się” po przejsciu do panelu w bazie, arena może zmienić się w prawdziwą strefę walki, gdzie taktyka ustępować może spontanicznym pojedynkom w których wygra szybszy.